Změna – jak na to?

Všichni z nás v těžkých chvílích očekávají, že trpí sami. Že to mají těžké a ostatní ne. Že ostatní to mají snad lepší, jednodušší. Chceme vám říct, že těžké chvíle nepřichází jako trest, jako odplata, ale přichází jako forma motivace. Nejdřív vám impulzy chodí jednoduché, mírné, postupně nabírají na intenzitě. Sílí to a chce to po vás razantní krok. Tím krokem je změna.

Nepříjemná situace je tu od toho, abyste ji změnili a abyste spolu s ní změnili část svého života. Jak na to?

Řada technik a učení říká – přijmi tuto chvíli. Ano, bez přijetí přítomnosti není spokojené žití. Ale když jste v té nepříjemné situaci a cítíte impulzy, díky kterým víte, že to přece má vypadat jinak, potřebujete udělat změnu.

Přiblížíte-li dlaně k rozpáleným kamnům, „ozvou se“ receptory vnímání tepla na rukou. Ty vás chrání, abyste cítili teplo dřív, než ruce na kamna opravdu položíte. Pokud to přesto uděláte, spálíte se, ale díky těmto čidlům na kamnech nevydržíte dlouho.

Stejné receptory máte i ve vašem vnímání a cítění. Bohužel si jejich informace a ochranu vykládáte velmi často jinak, než jak je míněná. Pokud máte nepříjemnou situaci, která se vám opakuje, potřebujete ji změnit – o ničem jiném to není.

Změna je přirozený proces růstu. Proč někdy budí strach?

Změny se bojí váš rozum, vaše navyklosti. Není čeho se bát. Naopak, zůstávat v nepohodlném je zabíjení vašeho potenciálu! Bez ohledu na to, jak nepohodlné je to, v čem teď jste, zaměřte se na to nejlepší, na co můžete. Zaměřte se na to, co můžete ocenit, za co můžete poděkovat. Zaměřte se na hojnost, zdraví, zaměřte se na dostatek toho, co teď máte.

Je ve vás obrovská přirozená síla a je potřeba, abyste si ji dokázali přiznat, vnímat, cítit. Je k tomu mnohem jednodušší cesta, než si myslíte. Přestat věřit iluzím v hlavě a opřít se o přítomné, prosté a jednoduché bytí. Jak na to?

  1. Rozhodnutí
  2. Dát pozornost na to nejlepší, co právě teď můžete
  3. Pozorovat, vnímat, co je teď opravdu kolem vás

Není nic horšího, než sami sobě nalhávat, obkecávat si, vymlouvat se, obviňovat okolnosti a druhé, abyste skutečně nevnímali a necítili to, co skutečně chcete a potřebujete. Víte to jenom vy a máte k tomu klíč jen vy.

Pokud jste zmatení, cítíte se sami v sobě ztracení. Dejte si čas, prostor sami se sebou. Pokud cítíte, že to je málo, je jednodušší vyhledat pomoc – zkrátíte si cestu o měsíce, roky, životy… Opravdu. Pokud chcete změnu, je to pro vás teď ještě snazší.

Připravili jsme projekt – 30minutová on-line konzultace zdarma metodou J.I.H. Protože víme, že rozum vždy rád najde – proč to nejde – a velmi často jako výmluva poslouží peníze. Ani to teď nejde 🙂

Jde jen a pouze o vaše rozhodnutí a vykročení, změna je teď na dosah ruky. Pokud teď cítíte ten „váš“ impulz, těšíme se na vás. Stačí kliknout zde.

Přejeme krásný čas,

tým metody J.I.H

centrum obnovy
Metoda J.I.H - terapeutická metoda i nový životní styl
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.