Moje první setkání s metodou JIH®

Byla to jedna z těch chvil, kdy jsme plní očekávání a zároveň netušíme, co čekat. A nakonec se oddáme tomu pocitu, že je to naše cesta. Moje první setkání s metodou JIH® bylo přesně takové.S.O.S


Tehdy jsem byla v situaci, kterou si nikdo nepřeje zažít. Moje mamka byla po velmi těžké mozkové mrtvici s nadějí na přežití se limitně blížící nule. Tehdy ještě žila její maminka, o kterou jsme se starali. Zprávy od lékařů byly velmi nepovzbudivé, statistiky hovořily jasně.
Přesto ve mě zůstával pocit, že je všechno jinak. Pochopitelně i obří strach, ale věděla, že takhle to už nevydržím, že musí být způsob jak pomoci, mámě, sobě i všem okolo. Dostala jsem kontakt na autorku metody JIH® Jarku Matuškovou.

Úleva přišla navzdory všemu kolem


Zavolala jsem jí a proběhla velmi krátká terapie. Teď už tomu rozumím Jasné Informace Hned 🙂 Tehdy jsem nechápala, odkud to bere, proč říká to, co já někde v hloubce opravdu cítím, ale mám strach na to jen pomyslet, natož vyslovit. V telefonu se ozvalo něco jako „Cítím tam tohle, tohle a tohle…. toto načítáš od táty, držíš celou rodinu, zasahuje tam ještě tato a tato energie. Odpojuju… , sundavám…, ruším… “ Víc než slova si ale pamatuji pocit, který jsem i v takto těžké chvíli zažila. Přicházela úleva, přes to všechno, co se u nás dělo.

Od té doby jsme si s Jaruškou volaly ještě několikrát s novými zprávami od lékařů i od nás. Jaruška tehdy vnímala i po několika dnech to, že to mamka zvládne, jen jí zůstane malá památka, která jí to vždy připomene. A měla pravdu – na mamku se chodili z celého oddělení dívat jako na přírodní úkaz, protože po 5 týdnech odkráčela z nemocnice „jen“ s velmi zhoršeným zrakem a rozdvojeným viděním (a i to se po čase zlepšilo).


Přestaň se bát! Jak to udělat?


Opuštění strachu, když vám všichni tvrdí, že máma zemře a vy cítíte ohromný klid uvnitř sebe. Dáváte jsem máme uvnitř sebe možnost volby, naprosto vědomě, že to, co si ona vybere je správné. A ten klid mě neopouštěl, to pro mě byl v té chvíli zázrak zažít. Sama bych to nezvládla, Jarka udělala spoustu práce nejen pro mamku, ale i pro mě.

Během návštěv v nemocnici jsem zažívala neuvěřitelné stavy vnímání toho, co se děje, na jiné úrovni. Dnes už vím proč. Byla jsem jen „tady a teď“, naladěná na svou boží podstatu. V tu chvíli jsem dokázala vnímat mnohem víc, než mě kdy napadlo. Když je navíc ochoten vydat se na milost tomu, jak se druhý rozhodne – žít nebo odejít a cítí, že i toto je správné, tak to i přes veškerý smutek a žal, že se jedná o mámu, přinášelo i úlevu.

První a osudové


Nerozuměla jsem stále tomu všemu, co jsem od Jarky při našich konzultacích slyšela, ale cítila jsem, že to je to, co potřebuji poznat a umět. Přihlásila jsem se na jednu z prvních Škol života v Děčíně, které Jarka vedla.
Tehdy jsme se setkaly osobně poprvé. Krásná žena s velkým srdcem, která má sílu a kuráž obejmout svět. Jde pravdou a láskou a ukazuje, co tato slova v obyčejném žití opravdu znamenají. Pomáhá těm, kterým došlo, že není hanba si říct v životě o pomoc. Kdybych to tehdy neudělala, nebyla by tu ani máma a, jak se ukázalo po nějakém čase, ani já.


Posílám to dál


Metoda JIH® je od té doby součástí mého života. Sama jsem se po čase stala terapeutem a našla směr, ve kterém tvořím . Na Školách života učím děti i dospělé vnímat sebe a pracovat se svými myšlenkami, postoji, emocemi. Vedu je k otevřené komunikaci a upřímnosti bez her vůči sobě i okolí.

Zapojuji metodu JIH® do aromaterapie, věnuji se cvičení CPT-M, nabízím individuální terapie telefonicky i osobně. Ať už se setkáme kdykoliv a kdekoliv, těším se, že budu moci svoje pochopení a vědomí toho, že život je tu skutečně pro naši radost a objevování, poslat dál.

autorem článku je Jana Urbanová, terapeutka a profesionálka metody JIH®

www.urbanovajana.cz

Jana Chyňava Urbanová
Na blogu metody JIH® pro vás píše Jana Chyňava Urbanová. Terapeutka, která vám pomůže uzdravit tělo, duši i celý život. Ukáže vám, že nemusíte bojovat a povede vás cestou k vašim snům.

PŘEČTĚTE SI VÍCE O METODĚ JIH®

Stáhněte si e-book Jarky Matuškové

Jak vznikla metoda JIH®? Jakým způsobem pracuje a čím dokáže obohatit váš život?

e-book s informacemi o metodě JIH® a terapiích pohledem autorky Jarky Matuškové

Zadejte e-mail, na který vám máme e-book poslat:

Newslettery metody JIH jsou plné pohlazení pro Vaši duši. S Vaším souhlasem Vás budeme informovat také o novinkách, akcích a aktuálních termínech kurzů metodou JIH.

Respektujeme vaše soukromí a Vaše údaje nikdy nesdělujeme třetí straně.

Komentáře