Není škola jako škola

Školní rok začal teprve před pár dny. Ten „náš“ ale běží už od srpna, kdy jsme otevřeli v Ústí nad Labem Školu života – jeden ze základních kurzů metody JIH®. S nadšením sledujeme, jak se naši klienti od první hodiny posunuli. Září jim oči, komunikují, sdílejí s celou skupinou, stmelili se a navzájem si pomáhají. A je opravdu úžasné být u toho a zažívat to.

Při každém setkání ladíme energii, každé téma je ve Škole života proto, aby bylo jejím účastníkům v dané oblasti maximálně pomoženo. Ani to jak, jsou jendotlivé části koncipované a jak následují po sobě, není náhodné. Prostě je to tak, jak má být a jak to autorka tohoto kurzu i metody JIH® Jarka Matušková vytvořila.

Je velký rozdíl, když být na kurzu jako účastník nebo jako lektor, ale obojí, jak mohu potvrdit, je velká lekce do života. 

Nová energie do života

Školu života jsem absolvovala zhruba před 7 lety jako účastník. Momentálně jsem na druhé straně a je to ještě zajímavější než předtím. Tehdy jsem nebyla příliš vnímavá, hodně lekcí jsem jen „odseděla“. Byla jsem odpojená sama od sebe, a tak mi některé věci došly až s odstupem času. Změnilo mě to a tuto změnu a restart jsem zažila ještě několikrát. Tato „obnova energie“ je vlastně základ metody JIH® a terapií jí vedených.

Důležitá ingredience – vaše aktivita

Jako terapeuti uvolníme energii a nejrůznější zátěž, která do systému klienta zasahuje. Co ale nesmí chybět, je aktivní přístup klientů samotných. Nikdo nevykoná za vás vaše činy, nezmění vaši práci, která vám nevyhovuje, ani partnera, který vám ubližuje. My můžeme sundat těžký batoh vašich omezení a ukázat vám tu nejjednodušší cestu. Přesto za vás vaše rozhodnutí neuděláme. Neodžijeme váš život a je to tak v pořádku. Jako lidé máme možnost volby.

Ty nevíš, jak to mám těžké!

Možná máte někdy pocit, že se nám to mluví a že nevíme, jak je těžké udělat rozhodnutí nebo změnu. Při terapii ale cítíme, vnímáme těžkost toho, co prožíváte, ale stejně tak i váš potenciál. Vidíme to nejlepší ve vás, co si ani vy samotní nedokážete představit nebo připustit. Podporujeme vaši víru v sebe sama i vůli se nepoddat okolnostem. Když zaškobrtnete, věříme, že to zvládnete, i když vy samotní se důvěřovat teprve učíte.

Jdeme společnou cestou

Známe vaše pocity a chápeme je. I my jdeme svou cestou a ne všechno je lehké a růžové. Také jsme se zlobili, že se věci neodvíjí tak, jak my chceme, také jsme otáleli se změnami. Ale překonali jsme svůj stín a víme, že to jde. I my jsme potenciál v sobě objevili díky lidem, kteří nám věřili, podporovali nás. Když jsme padali na dno, ukázali nám kudy kam k nám samotným. Jakkoliv jsme je někdy nechtěli slyšet, rozum nakonec vzdal svoje snažení, a my kousek po kousku objevujeme život i svoje vnímání.

Vybrali jsme si cestu pomoci druhým a předávání toho, co nám bylo dáno. A tak držíme pěsti lidem, co k nám přijdou. Pomáháme těm, kteří chtějí pomoci a chtějí změnu, jen nevědí, jak na to. Věříme, že změnit se dá všechno, pokud chceme. Vždyť i my sami jsme to zažili na vlastní kůži.

Romana Volfová – terapeut a profesionál metody JIH®, lektorka Školy života pro dospělé živě v Ústí nad Labem i online (přihlášení a více info najdete zde)

Romana Volfová
Na blogu metody JIH® pro vás píše Romana Volfová. Terapeutka a floristka, která vás provede hlubinami duše i světem květin.

PŘEČTĚTE SI VÍCE O METODĚ JIH®

Stáhněte si e-book Jarky Matuškové

Jak vznikla metoda JIH®? Jakým způsobem pracuje a čím dokáže obohatit váš život?

e-book s informacemi o metodě JIH® a terapiích pohledem autorky Jarky Matuškové

Zadejte e-mail, na který vám máme e-book poslat:

Newslettery metody JIH jsou plné pohlazení pro Vaši duši. S Vaším souhlasem Vás budeme informovat také o novinkách, akcích a aktuálních termínech kurzů metodou JIH.

Respektujeme vaše soukromí a Vaše údaje nikdy nesdělujeme třetí straně.

Komentáře